הידעת? – מהדורת פתיחת עונת התיירות

הידעת ?
בחודשי הקיץ הלוהטים ישנם בדרומה של צפון אפריקה יותר דרום אפריקאיים מאשר
ישנם צפון אפריקאיים בצפונה של דרום אפריקה במשך השנה כולה !

11 תגובות בנושא “הידעת? – מהדורת פתיחת עונת התיירות

 1. למעשה, אתה טוען שבמרכז אפריקה יש יותר, או פחות, אפריקאים מאשר במרכז אפריקה בחודשי הקיץ הלוהטים, במשך השנה כולה. מריח לי חזק מדקונסטרוקציה. מצד שני, דקונסטרוקציה במרכז אפריקה? מצד שלישי, למה לא?

  אהבתי

 2. מרכז אפריקה? מי אמר מרכז אפריקה? מרכז אפריקה זה סיפרו אחר לגמרי. מן הידועות הוא שבמרכז אפריקה כמות המרכז-אפריקאים נותרת קבועה לאורך השנה כולה (אם לא לספור את הצפון אפריקאים העוברים דרכה דרומה והדרום אפריקאים העוברים דרכה צפונה).
  דרומה של צפון אפריקה וצפונה של דרום אפריקה אינם, כפי שאתה מניח בטעות, זהים למרכז אפריקה. למעשה דרומה של צפון אפריקה גובל בצפונה של מרכז אפריקה וצפונה של דרום אפריקה גובל בדרומה של מרכז אפריקה. מעברי הגבול שם ידועים כשקטים ומסבירי הפנים ביותר בכל אפריקה התיכונה.

  אהבתי

 3. שהתוואי הגיאומורפולוגי של אפריקה ובייחוד הר הקילמנג'רו הידוע (גם בזכות ציפורי גן העדן המקננות באיזורים הצפוניים של דרום ההר) נוצר בעיקר בשנים בהם היה איזון (לא בלתי רצוי) של תושבי דרום אפריקה בצפונה וגו'

  אהבתי

 4. איזון שהופר באורח בלתי מוסבר בראשית המאה ה-12 (אותה תקופה לא מתועדת דיה בדברי ימי אפריקה המכונה "ימי העייפות הגדולה"). מאז שבים ומתריעים הגיאולוגים על הבקע ההולך ומתהווה בבסיסו הדרומי של הענק הלבן.

  אהבתי

 5. על מחלוקת עזה המסעירה את העולם הגיאולוגי בשנים האחרונות. הצדדים מתחלקים בין אלה המאמינים כי הבקע בבסיס הקלימנג'רו הולך ומתכווץ לבין אלה כי המאמינים כי הוא מתרחב כל העת. לאחרונה אף פוצץ כנס מרכזי בנושא באינדיאנה לאחר תגרה המונית על רקע הרצאה פרובוקטיבית במיוחד בנושא.
  פיירו ג'אנקולה, שסיקר את הכנס האמור עבור דו-הירחון רב התפוצה "ממעמקים – חדשות הגיאולוגיה בעולם" מציין באירוניה אופיינית כי אחד היסודות הקשים ביותר למציאה בעולם הגיאולוגי בשנים האחרונות הוא גיאולוג המוכן לומר כי הבקע איננו מתפשט או מתכווץ אלא נותר קבוע.

  אהבתי

 6. נבעך, מתפשט ומתכווץ מדי ערב עת ים הטטיס הקדום מציף את חדרו המאובן, ומתוך סנדליו המאובקות בוקעות רגליו הדואבות, והוא אינו מוצא את הכוחות הנדרשים לשלוח לעורך הדו-ירחון הנחשב 'ממעמקים' את מאמרו המנומק בדבר הבקע. גם אישתו יצאה בטריקת דלת, לא מזמן.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s